066 ‎408-3456 068 ‎408-3456 093 ‎408-3456

Як навчити дитину ділитися?

Як навчити дитину ділитися? 17 января 2019 г. 16:04

Дитяча жадібність – це не патологія, дитина просто відстоює свою власність. Але це все одно засмучує батьків і вони задаються питанням – як навчити дитину ділитися?

Не примушуйте!

Головне правило, яке слід запам'ятати батькам – ніколи насильно не змушуйте дитину ділитися своїми речами. Якщо Ваш малюк грається своєю іграшкою, до якої проявила інтерес інша дитина, не потрібно говорити: «Потрібно ділитися, дай погратися дівчинці/хлопчику». Дитина не повинна ділитися своєю улюбленою іграшкою, тільки тому, що вона комусь сподобалась. Поставте себе в аналогічну ситуацію, Вам би таке сподобалось? Це право кожного, навіть дитини, не ділитися своїми речами, якщо не готовий до цього.

Дайте трішки часу

Дайте малюкові час, щоб награтися своєю іграшкою. Коли Ви помітите, що інтерес згас, то можете поцікавитися: «Ти вже не граєшся цим, можна дівчинці/хлопчику цим погратися?». Цим самим Ви не змушуєте дитину ділитися, а вибір вона має зробити сама. Якщо малюк поділиться іграшкою, можете підкреслити, що цінуєте такий вчинок.

Іграшка обов’язково повернеться

Дитяча жадібність може бути викликана страхом не одержати свою іграшку назад. Ви повинні пояснити, що іграшка обов’язково повернеться до малюка. Можете продемонструвати на власному прикладі: попросіть іграшку, пограйтеся і поверніть її законному власнику зі словами подяки. А Ваш обов’язок простежити, щоб іграшка справді не пропала.

Продемонструйте переваги

Поясніть дитині, що у вмінні ділитися є свої переваги – якщо він дасть погратися своєю іграшкою, навзаєм інша дитина можна поділитися своєю. Так само діліться дома – поділіть шоколадку на всіх членів сім’ї.

На власному прикладі

Ваш особистий приклад є найважливіший. Діліться чимось з малюком зі словами: «Давай я з тобою поділюсь». Якщо Ви закладене зерно щедрості в основу родинних цінностей, то Ваша дитина точно не виросте скнарою.