066 ‎408-3456 068 ‎408-3456 093 ‎408-3456

Яким правилам спілкування з незнайомцями потрібно навчити дитину?

Яким правилам спілкування з незнайомцями потрібно навчити дитину? 28 марта 2019 г. 15:56

Наші діти - це найдорожче, що у нас є. Ми просто не можемо собі уявити, що з ними може трапитися щось погане. Тому часто нехтуємо простими правилами, яких ми маємо навчити дитину. А насправді виконувати їх легко. Потрібно ознайомити з ними дитину. Інформацію потрібно доносити в легкій формі, щоб дитина не почала сприймати світ вороже. Поясніть, що просто необхідно бути обережним в певних випадках і тоді все буде добре.

  1. Навчіть дитину відмовляти чужим. Навчіть дитині фразі: «Вибачте, тато (чи мама) забороняє мені спілкуватися з чужими!»
  2. Поясніть, що дорослі ніколи не попросять дитину про допомогу. У разі чого дорослий буде просити про допомогу в іншого дорослого. Якщо Ви бажаєте навчити дитину чуйність, то нехай прохання незнайомця про допомогу дитина передасть знайомому дорослому фразою: «Там людина говорить, що йому потрібна допомога ...»
  3. Навчіть дитину кричати в разі явної небезпеки. Дивно, але більшість дітей не вміють або бояться голосно кричати і привертати увагу, особливо якщо хтось їх хапає, тягне або проявляє агресію.
  4. Дитина повинна розуміти, що за зовнішнім виглядом неможливо визначити, хороша перед ним людина чи погана. Адже злочинцем може виявитися будь-хто.
  5. У випадку, коли дитина загубилася, нехай знає, що їй слід спершу голосно покликати тата з мамою і трохи почекати на тому ж місці. Якщо ж батьки не повертаються, треба звернутися до дорослих (поліцейського, охоронця, продавця або жінки з дітьми).
  6. Якщо дитині хтось загрожує, змушуючи щось зробити, дитина зобов'язана негайно вас сповістити. Незалежно від того, чим йому загрожують. А якщо у вас досить доросла і самостійна дитина, то, перш ніж кудись піти, нехай завжди залишає інформацію про те, куди йде, з ким і коли повернеться.
  7. Поясніть дитині, що якщо з садка, школи або гуртка її намагається забрати хтось інший, вона обов'язково повинна зателефонувати батькам і уточнити. Навіть якщо це далекий родич, друг сім'ї або знайомий.
  8. Не забороняйте дитині користуватися соціальними мережами, інакше вона цілком може завести таємний акаунт. Краще допоможіть дитині зробити сторінку, навчіть правилам безпеки, поясніть, які фото і які особисті дані не можна публікувати, на які пропозиції не варто реагувати. Час від часу переглядайте, на які пабліки та сторінки підписана дитина, хто знаходяться у неї в друзях.

 

Сучасні гаджети дозволяють встановити спеціальні GPS-програми, які допоможуть в будь-який момент перевірити, де знаходиться дитина. Також завжди майте при собі актуальне фото малюка в повний зріст.