066 ‎408-3456 068 ‎408-3456 093 ‎408-3456

Як налаштувати дитину на навчання після літніх канікул?

Як налаштувати дитину на навчання після літніх канікул? 7 октября 2019 г. 21:04

Як налаштувати дитину на навчання після літніх канікул?

 

Повернутися до шкільного ритму життя після довгих літніх канікул, дітям ой як не просто! Тож школярам та батькам, доводиться знову звикати до життя за графіком.


 

Як же допомогти дитині звикнути до нового ритму та налаштуватися на плідне навчання?


 

1⃣ Режим сну

За час канікул діти полюбили спати довше та вкладатися пізніше спати. Потрібно поступово ввести дитину у цей графік. Тому вкладайте дитину спати раніше, а будіть м’яко й довго, щоб вона змогла прокинутися поступово й трохи полежати в ліжку. Це значно полегшить перший тиждень навчання.


 

Зважайте, що дитині до 12 років слід спати не менше 9, а то й 10-12 годин. Для старшокласників вистачить 8 годин сну. Але якщо дитина вранці млява - додайте декілька годин нічного відпочинку.


 

2⃣ Фізична активність та прогулянки

Фізична активність та прогулянки на свіжому повітрі є обов’язковими компонентами режиму дня під час підготовки до навчальних буднів. Прогулянка має складати від 40 хвилин до 1,5 години в залежності від погоди та стану здоров'я дитини. Також стане корисною 30-хвилинна прогулянка перед сном.


3⃣ Здорове харчування

Продумайте раціон дитини на день. Вона має отримувати усі корисні мікроелементи. Продумайте коли, де і що дитина буде їсти, що вона візьме на перекус. Щоб не одними булками дитина наїдалась.


 

4⃣ Тайм-менеджмент

Навчіть дитину планувати свій час. Складіть тижневий графік. Внесіть туди усі обов'язкові діяльності: розклад уроків, гуртків. Внесіть туди і позашкільну діяльність: дні народження, походи в кіно чи театри, сімейні ігри. Не забудьте додати яскраві наліпки та малюнки.


5⃣ Ні, перенавантаженню.

Не грузіть дитину завданнями одразу й наповну. Дайте можливість втягнутися поступово. І звісно не сваріть. Підтримуйте, акцентувати увагу на перемогах і досягненнях дитини, а не на її помилках чи поразках. Обираючи додаткові гуртки дотримуйтесь правила - частіше запитувати дитину, чим вона справді цікавиться та захоплюється.


6⃣ Додаткові стимули

Вигадайте для дитину додаткову мотивацію, щоб їй хотілося повернутися до школи після довгих канікул. Наприклад, вибір гарного канцелярського приладдя, зустріч із друзями та однокласниками. влаштуйте маленьке святкування на честь повернення до школи. Також можете час від часу забирати дитину раптово після школи та сходити разом на морозиво. Це буде приємною несподіванкою!


Пам’ятайте, що школярам потрібно трохи часу та підтримки, щоб повернутися до звичного режиму навчальних буднів.