066 ‎408-3456 068 ‎408-3456 093 ‎408-3456

Емоційний інтелект дитини

Емоційний інтелект дитини 21 марта 2019 г. 11:17

Ви, напевно, чули термін “емоційний інтелект” багато разів, але що це таке насправді?

Емоційний інтелект (EQ) є “здатністю людини ідентифікувати, оцінювати, контролювати і виражати свої емоції.” А це допомагає нам спілкуватися з іншими людьми, вести переговори і виробляти чіткі моделі мислення.

Якщо ми виховуємо EQ у наших дітях з раннього віку, ми готуємо їх добре спілкуватися, розвивати міцні відносини, вести переговори у складних ситуаціях, бути лідерами у своїй галузі і, як стверджує РозумнимТалантом (TalentSmart), навіть заробляти більше грошей.
Є 4 способи формування емоційного інтелекту у дитини:

1.Допоможіть дитині розібратися з її власними емоціями. Вчіть дитину називати свої емоції, нехай вона опише, що саме відчуває або намалює, що викликало ці емоції, в якому контексті це впливає на інших. Це допоможе їй оволодіти ними.

2.Говоріть з дитиною про власні емоції. найкраще дитина засвоює інформацію, беручи приклад зі своїх батьків. Ви на власному прикладі можете показати як справлятися з емоціями, розказуйте, що Ви відчуваєте, чим це спричинене. І покажіть, як ваші емоції можуть вплинути на них. У батьків емоції можуть бути спричинені або викликані чимось, що, можливо, зробила їхня дитина (добрим чи поганим). І дуже важливо тут пам’ятати, що не слід звинувачувати свою дитину за те, що ви сердитеся або вам сумно – не вона зробила вас сердитим – ви розсердилися самі.

3.Настрій у домі. Прийшли гості - гамірно і весело. Суботній ранок у домі тихо та затишно. Обговоріть ці настрої у Вашому домі. Можливо малеча сама знайде якісь особливості, які Ви раніше не помічали.

4.Почуття та настрої в інших місцях. В різних місцях ми відчуваємо себе по різному в залежності від атмосфери, яка там панує. Поговоріть про цю зміну настроїв. Ця залежність може бути від пори року, погоди, часу доби.

Усвідомлення своїх емоцій та настроїв, які відчуваються чи сприймаються у різних ситуаціях, допомагатиме вашій дитині оцінити емоційний інтелект кожного місця.

Розвиваючи таким чином емоційний інтелект, дитина буде більш емпатійною і співчутливою до своїх друзів, партнерів і власних дітей, відноситиметься простіше до інших і матиме більше самоусвідомлення.